‘10 yıllık dönemimde hiçbir zaman parti odaklı olmadım!’

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde hiçbir zaman parti odaklı olmadığını söyledi.

Başkan Savaş, yaptığı açıklamada,

Belediye başkanlığının parti rozeti takmak olmadığını ve belediye başkanının herkesi kucaklaması gerektiğini de sözlerine ekleyen Lütfü Savaş, “Antakya’ya başkan olduğum sene yağmur yağdığında 2500-3000 ev ve iş yerini su basıyordu. Bunun için Antakya’da her yerde yağmur suyu kanalları yaptık. Şu anda sadece Uzun Çarşı bölgesinde sıkıntı yaşanıyor ancak bu bölge sit alanı olduğu için Anıtlar Kurulu kararı olmadan bir şey yapamıyoruz. Bununla beraber kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. Bu dönemde de Antakya ve Defne’nin içme suyu problemini bitirdik” dedi.

Altyapı ile ilgili belli ilçelerde sıkıntıların olduğuna dikkati çeken Savaş, “Çünkü iktidar partisinin şu anki adayı grup başkanıydı. Belli bölgelerde hizmet yapacağımızda reddetti. Önümüzdeki süreçte biz meclisin böyle olmayacağını ve mevcut iktidarın buradaki taraftarlarının bundan da ders alacağını düşünüyorum. Çünkü önümüzdeki süreçte insanlar kimin hizmet yapmak için koşturduğunu ve kimin hizmetleri engellediğini bilecekler. Arsuz, Samandağ ve Dörtyol’un altyapısı için hayır oyu verdirten kişi benim şuan rakibim. Asfalt yapacağımız zaman da yine aynı kişi hayır dedi. Hibe alacaktık yine hayır dediler. Ben herkese adaletli ve eşit bir şekilde davranıyorum. İmkân ve meclisteki aritmetiğe göre çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube