11 efsaneye şeref madalyaları takdim edildi

Taraftarlar Derneği, 20. kuruluş yıldönümü anısına yine Hatayspor’un eski efsanelerini unutmadı..
BÜLENT KAVUK
Hatayspor Taraftarlar Derneği, 20. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Efsanelere Saygı Gecesi düzenledi.
22 Ocak 2019 Salı günü akşamı Meclis Kültür Merkezi’nde Ömer Cihangir’in sunumuyla gerçekleşen programda Hatayspor’a hizmet vermiş ve iz bırakmış 11 eski futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takılırken yöremizin tanınmış ses sanatçısı Gamze Şahin ve Mert Şahin sahne aldı.
Bu arada tiyatro dünyamızın sevilen sanatçıları Mesut Kurt ve Sabri Yetişen skeçleriyle geceye renk kattı.
3 yıl içinde 33 futbolcuya Hatayspor’a hizmet şeref madalyası takan taraftarlar derneği, bu yıl da şu 11 futbolcuya madalya takdim etti: Bülent Kaya, Hıdır Altunlu, Senai Kara, Doğan Uzun, Yusuf Işık, Hıdır Özdemir, Nadi Sahillioğlu, Doğan Çalışır, Zafer Şahin, İbrahim Kaya, Ayhan Kılıç.
52 yıldır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 20. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz diyen Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin, konuşmasına şöyle devam etti: “Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, Hatayspor’a hizmet etmiş efsane futbolcuları unutmayarak bu yılda 11 futbolcumuza Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takdim edeceğiz.
Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hataysporumuz yalnız bırakmayarak hep destekledik.
Hatayspor’un başarısında emeği geçen yönetici, teknik heyet ve futbolculara teşekkür ederken bu etkinliğimize maddi ve manevi katkı sağlayan tüm dostlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve katılım gösteren Hatayspor’un vefakâr taraftarlarına şükranlarımı sunarım” dedi.
Konuşmaların ardından ses sanatçıları Gamze Şahin ve Mert Şahin davetlilere müzik ziyafeti sundu. Mesut Kurt ve Sabri Yetişen de davetlileri güldürerek geceye ayrı bir renk kattı.
20. kuruluş yıldönümünde ayrıca geceye katkılarından dolayı Gamze Şahin ve Mert Şahin’e, Yılın en Fedakar taraftarı Yusuf Ramazanoğlu’na, Yılın En İyi Taraftarı Abbas Timurlenk’e, gazeteci Talip Köleoğlu’na birer teşekkür plaketi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube