‘14 Mart Tıp Bayramı’ yağmur altında kutlandı

AA

Hatay’da 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Yağmur altında gerçekleşen törenler, Antakya Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşirken, törende Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay Tabipler Odası ve sağlık çalışanları Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

İl Sağlık Müdürü Vekili Emin Güler, burada yaptığı konuşmada, sağlıklı bir hayatın insanların en önde gelen ve vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirtti.

Güler, insanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp biliminin, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olduğunu dile getirdi.

Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmaların ülkelerin gelişmişliği ve kalkınmışlığı bakımından en önemli göstergelerden biri olduğunu ifade eden Güler, şöyle devam etti:

“Bu bakımdan sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir. Gerek ülkemizde gerekse ilimizde sağlık alanında önemli çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Bütün sağlık çalışanlarımız, hastalarımıza gerekli ilgi ve bakımın yanında onları biran evvel eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek, özverili bir şekilde bu zor görevi ifa etmektedirler. Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak için büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Törende, sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube