2. Hudut Alay Komutanlığında sancak devir teslim töreni

HABER MERKEZİ

2. Hudut Alay Komutanlığı Sancak Devir Teslim Töreni Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

2. Hudut Alay Komutanlığında düzenlenen törende P. Alb. Ahmet Gürbüz, görev süresini tamamlaması nedeniyle sancağı P. Alb. Ümit Durmaz’a teslim etti.

Sancak devir teslim töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayıp 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla’nın kutlama mesajı ve atama emrinin okunması ile devam etti.  2. Hudut Alay Komutanlığının tarihçesinin okunmasının ardından ise sancağı devralan ve devreden komutanlarımızın özgeçmişleri okundu.

Sancak devir teslimi için platformda yerini alan Albay Gürbüz ve Albay Durmaz devir-teslim andını içtiler. Sancak devir-teslim andından sonra komutanlık forsu verilen Albay Gürbüz’e 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç tarafından hizmet anısı ve hediyesi verildi.

Sancak devir-teslim tutanağını ise Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç onaylayarak Albay Gürbüz’e tümen hizmet anısını verdi.

Sancak devir teslim töreni yapılan tören geçişi ile sona erdi.

Törene Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Oğuz Tozak, Emekli Tümgeneral Orhan Tiryaki, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu ve Mahmut Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, Kurum İl Müdürleri ile 2. Hudut Alay Komutanlığına bağlı birliklerde görevli askeri personel katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube