2. tur MYB sınavı için müracaatlar başladı!

ALİ YOLCU

Hatay Oto Alım Satım Komisyoncular ve Galericiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Özdemir, Oto Galerici esnafının edinmesi zorunlu kılınan kısa adı MYB olan Mesleki Yeterlilik Belgesi için ilk sınavlarını başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Başkan Özdemir birinci tur sınavların sonuçlanmasıyla birlikte ikinci tur sınavlar için kayıtların alınmaya başlandığını hatırlatarak şunları söyledi: “1. Tur sınavlara 136 kişi başvuru yaptı. Bunların 6’sı farklı nedenlerden ötürü sınava giremedi. Geriye kalan 130 kişi teorik ve performansa dayalı sınavlara kısa adı MASFED olan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonunun gözlemcileri eşliğinde girdiler. Sanıyorum en fazla 20 veya 25 gün içinde sınav sonuçları belli olacak” dedi.

YENİ BAŞVURULAR BAŞLADI

Hatay Oto Alım Satım Komisyoncular ve Galericiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Özdemir, birinci tur sınavlardan sonra, ikinci tur sınavlar için başvuruların 5 Ekim gününden itibaren başladığını hatırlatarak şu bilgileri verdi: “2. Tur sınavlarımız için başvurular 5 Ekim gününden itibaren başladı. 25 Ekim gününe kadar başvuruları almaya devam edeceğiz. MYB (Mesleki Yeterlilik Belgesi) için başvuru yapmak isteyen dernek üyesi olsun veya olmasın Galerici esnafımız Derneğimizin de merkezi olan HAZAL Otomotiv’e bir adet vesikalık fotoğraf, Kimlik fotokopisi ve yetkili Kurum MASFED 600 TL sınav ücretinin yatırıldığını gösteren makbuz ile başvurmaları yeterlidir” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube