2019 yılında sorunların çözülmesini istiyoruz

ÖZKAN BAKKAYLI

Türk Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solğun, 2019 yılının milletimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi.

Türk Eğitim SenHatay1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun, 2019 yılının milletimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi. Geçtiğimiz yılda yaşanan önemli olaylara değinen Solğun, şu açıklamayı yaptı:

“Döviz kurlarındaki yükselişe bağlı olarak artan enflasyon nedeniyle memur ve emeklilerimizin hızla ekonomik bir dar boğazın içine çekildiği bir yılın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Toplu sözleşme düzenine geçilmiş olmasına rağmen 2009 yılından beri yetkili ama etkisiz sendikaların imzaladıkları toplu sözleşmeler nedeniyle memur ve emeklilerin maaşlarının reel olarak eridiği, ülkemiz ekonomisindeki gelişme gelir pastasını büyütürken, çalışanın gelirden aldığı payın bir türlü büyütülemediği, aksine gelir dağılımında adaletin biraz daha bozulduğu bir yıl daha geçirdik.

Her toplu sözleşme döneminde olduğu gibi bu toplu sözleşme döneminin de kaybedeni memur ve emekliler olurken içinde bulunduğumuz ay itibarı ile %21,62’ye ulaşan enflasyona rağmen %13 zam alan memur ve emeklilerin maaşlarındaki erimeyi telafi etmek adına ortaya koyduğumuz ek zam talebini kabul ettirmek üzere yoğun bir faaliyet yürüttüğümüz bu dönemde, 2019 yılı maaş artışlarının revize edilmesi beklentimizi de dile getirdik.

Bölgemizi kasıp kavuran kan ve gözyaşının en kısa sürede sona ermesini, açlık ve yokluk içinde perişan kalmış mazlumların bir an önce refaha kavuşmasını, şehitlerimizin mübarek kanları üzerinde yükselen devletimizde gözü olan iç ve dış tüm mihrakların bertaraf edilerek askerimize, polisimize, milletimize kurulan kahpe tuzakların Devletimizin gücü, milletimizin iradesi ile bozulmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Bizlerin huzur ve refahı için cansiperane bir mücadele veren tüm güvenlik güçlerimizin burnu dahi kanamadan, ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçten daha da güçlenmiş olarak çıkması umuduyla tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, 2019 yılının hayırlar getirmesini temenni ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube