23 Hazirandaki seçim için buradayız!

23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi İstanbul’daki hemşehrileri ile bir araya gelen Başkan Savaş, birlik ve beraberlik çerçevesinde, her şeyin çok güzel olacağını ifade etti..

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul Küçükçekmece’de Hatay Dernekler Federasyonu’nu tarafından organize edilen buluşmada Hataylı hemşehrilerileri ile bir araya geldi.

Yaklaşan 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi İstanbul’daki hemşehrileri ile bir araya gelen Başkan Savaş, birlik ve beraberlik çerçevesinde, her şeyin çok güzel olacağını ve geleceğe umutla baktığını ifade etti.

Gerçekleştirilen programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Fethi Açıkel, Hatay Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden İsmet Tokdemir ile Mehmet Güzelmansur, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Hatay Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Yılmazer, Küçükçekmece il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Toplantı sonrası görüşlerini bildiren Başkan Savaş, “UNESCO Kreatif Şehirler toplantısına gitmiştik.180 civarında şehrin UNESCO tarafından kreatif şehir seçildiği bir atmosferde 26 tane de gastronomi şehri vardı. Bu 26 şehrin sonuncusu bizdik. Biz de Hatay’ı ve Türkiye’yi temsil ettik. Dünyanın süperliğinde olmak, dünya çapında önemli organizasyonların bir parçası olmak oldukça önemli. Bu hem Hatay hem ülkemiz açısından hem ticarete hem de turizme önemli katkı sağlayacak bir organizasyon 2017 ‘de 2 evladımız oldu Çnce 2021 Botanik EXPO’sunu yapmaya hak kazandık, ardından da UNESCO tarafından Gastronomi şehri ilan edildik. Şu anda Hatay savaşın izlerini silmek adına önemli bir gayret içerisinde. Turizm ve ticaret alanında da gittikçe artan bir trende sahibiz. Bu tür organizasyonlarda olmak Hatay’ın geleceğine katkı sağlamak demektir. Bu tür organizasyonlarda olmaya devam edeceğiz. Demokrasi rüzgarını arttırmak ve demokrasiye katkı sağlamak için şu anda İstanbul’dayız. Son toplantımızı hemşehrilerimiz ile Küçükçekmece’de yapmaktayız. 23 Hazirandaki seçim için buradayız. Biz diyoruz ki; şu bu değil Türkiye kazansın, Türkiye’nin geleceği kazansın. Çocuklarımız ve torunlarımız adına hepimiz çok daha umutlu olalım” açıklamalarında bulundu.

CHP Milletvekili Tokdemir, “İstanbul’da sevgili hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Burada 23 Haziran’da daha önce kazanılmış bir seçimin tekrarı olacak. Hataylılar haktan hukuktan ve adaletten yana olarak Ekrem Bey’e destek veriyorlar bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü bu seçim seçimden ziyade haklının ve güçlünün arasındaki bir tercih, İstanbullular ve Hataylılar haklıdan yana olacaktır. Kazanılmış seçimi yeniden kazanacağız ve hem İstanbul’a hem Türkiye’ye ciddi bir mesaj olacak. Türk milleti ileri demokrasiyi hak ediyor, inşallah bunu sağlayacağız” dedi.

Genel Başkan Yılmazer, birlik ve beraberliği pekiştirmek adın düzenlendiğinin altını çizerek, Başkan Savaş’a teşekkürlerini iletti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube