3 Baraj bu yıl bitecek! Kıyı Kenar Çizgisi mağduru yok!

Hatay Valisi Rahmin Doğan Hatay ilinin iki önemli meselesi Samandağ Kıyı Kenar Çizgisi ile yapımları süren Büyük Karaçay, Reyhanlı ve Tahta Köprü Barajlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doğan her iki konuda tartışmalara son verecek açıklamalarda bulundu..

VEYSEL SAVAŞ

Hatay ilinin en ciddi sorunları arasında yer alan susuzluk konusunu kökten çözmesi beklenen Büyük Karaçay Barajı ile ilgili konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan HRT ekranlarından Gazeteciler Ahmet Abdullahoğlu, Ali Yolcu ve Can Çapar’ın sorularını yanıtladı.

Hatay’ın ciddi anlamda bir su sorunu bulunduğunu kabul eden Vali Doğan, Büyük Karaçay Barajı ile ilgili gelen soruya, “Karaçay Barajında gecikmeler yaşandı. Ancak işin sonuna gelindi. Barajın gövdesinde ‘çatlama var su sızıyor’ şeklinde ki bilgiler doğru bilgiler değil. Orada enjeksiyon sorunu vardı onu da çözdük. Baraj su tutmaya başladı” dedi.

Aynı açıklama çerçevesinde Reyhanlı ve Tahta Köprü Barajları ile ilgilide bilgi veren Hatay Valisi Rahmi Doğan her iki barajında bu yıl içinde bitirilerek hizmete alınacağı müjdesini verdi.

MAĞDUR FALAN YOK!

Hatay Valisi Rahmi Doğan Samandağ ilçesinde yaşanan ‘Kıyı Kenar Çizgisi’ sorununa da son noktayı koydu. Samandağ’da ‘Kıyı Kenar Çizgisi Mağdurları’ olarak bilinen insanların bilindiğinin aksine mağdur olmadıklarını belirten Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Bugün üzerinde konuştuğumuz konu yargı kararı kesinleşmiş ve paralarını 10 yıl önce almış vatandaşlarımızın konusudur. Orada bir mağduriyet falan yok” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Kıyı Kenar Çizgisi meselesinde yargı süreci devam eden yerler var. Ben mülkümü satmıyorum diyerek hukuki yolu deneyenler var. Bir de mülkünün parasını 10 yıl önce almış ve yargı kararı kesinleşmiş yerler var. Bunları birbirinden ayırmak gerekiyor. Biz Parasını almış, yargı süreci tamamlanmış insanlardan söz ediyoruz. Bu yerler yıkılacak. Çevre Bakanlığından da konuya ilişkin görüş istedik. Çevre Bakanlığının kısa bir süre içinde bize görüşünü bildirmesini bekliyoruz. Oradan gelecek görüş üzerine yıkım işlemlerini başlatacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube