33 katılımcı belgelerini aldı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya Ticaret Borsası Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Rotary Kulübü işbirliğiyle 13 Ekim 2018 günü başlayan ve 10 hafta boyunca Cumartesi günleri aralıksız devam eden “Tülin Erduran’ın Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitim Seminerleri’nin belge dağıtım töreninde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mursaloğlu, Antakya Ticaret Borsası Konferans Salonunda yaptığı konuşmada, “Son derece önemli bir ihtiyacı karşılayan böylesine kaliteli bir eğitimi tamamlayarak belge almaya hak kazandığınız için sizleri Kurumum adına tebrik ediyorum. Sevgili katılımcıların burada aldıkları konuşma eğitimi bilgilerini günlük hayatları da dahil olmak üzere her ortamda kullanmalarını diliyor ve edindikleri özel bilgilerle çevrelerine örnek olmalarını ümit ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

Bu vesileyle Katılım Belge Töreninde birlikte olduğumuz başta Antakya Rotary Kulubü Sn.As Başkanı Uzm.Dr. Helda Deveci olmak üzere değerli konuklara ve şehrimizde yıllardır büyük fedakârlıkla Türkçe Diksiyon Eğitim Seminerleri düzenleyen, özellikle Antakya’da gönüllü olarak gerçekleştirdiği birbirinden önemli toplumsal  hizmetlerini takdirle izlediğimiz değerli  Öğretim Görevlisi  Tülin Erduran’a, ayrıca bu güzel projede emeği geçen kurumumuz çalışanlarına şahsım  ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına teşekkür ediyor,  katılımcılara başarılarının devamı dileklerimle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

DEVECİ: ROTARY HİZMET İÇİN VARDIR

Antakya Rotary Kulübü Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Helda Binnur Deveci de, asli görevlerinin arasına ilimizdeki diğer sivil toplum kuruluşlarının kültürel etkinliklerini desteklemeyi de dahil eden Antakya Ticaret Borsası ile sürdürdükleri projenin bu dönem yine örnek bir işbirliği ile gerçekleştiğini söyledi.

Deveci, şöyle devam etti: “Rotary, hizmet için vardır ve ‘Kendinden önce hizmet’ idealini yaşama geçirmek uğruna çeşitli alanlarda uluslararası çaba sağlar. Bizim bu dönem hizmetlerimiz eğitim, sanat, kültür, sağlık alanlarında. Ve Antakya Rotary Kulübü dönem temasının kazandırdığı ivme ile ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Eğitim ve kültür alanında devam eden önemli bir etkinliğin hedefine ulaşmasında; mesleğini hizmet amacıyla kullanarak projenin eğitim koordinatörlüğü ve eğitmenliğini karşılık gözetmeden, sabırla ve titizlikle yürüten sevgili Tülin Hoca’mıza Kulübüm adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

ERDURAN: SÖZCÜKLERE CAN VERDİK, GÜZELLİKLER ÜRETTİK

Eğitim Koordinatörü ve Eğitmen Tülin Erduran da konuşmasında, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün hasat günümüz. 33 Katılımcımız belgelerini alacaklar. Antakya Rotary Kulübü projesi olarak 2005-2006 döneminde başladığımız ve 13 yıldan bu yana her dönemin katılımcılarına duyduğum sevginin katlanmasıyla geçen seminerler.

Eğitim ortamının elverişli olması çok önemli. Uzun süredir bize ev sahipliği yapan Antakya Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı ile vefakâr Borsa görevlilerine çok teşekkür ederim. Bu dönem de tüm rahatlık ve kolaylıkları sağladılar.

13 Ekim’den bu yana ne mi yaptık? Sözcüklere can verdik. Güzellikler ürettik. Benim yaptığım iş tüm katılımcıları önce bu ruh ve çabaya davet etmek,  sonra da ortak etmekti. Hepsi bu kadar. Böylece Türkçenin engin denizlerine açıldık. Artık ürettiğimiz değerleri yüceltmeye çalışalım. Bunları zenginlik olarak kabul edelim ve yaşadığımız sürece de hiç kaybetmeyelim.”

Konuşmaların ardından 33 katılımcıya belgeleri törenle verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube