4 Ocak olmazsa en geç 15 Ocak!

VEYSEL SAVAŞ

Yeni yıl sonrası siyasette büyük bir hareketlilik bekleniyor. Hatay siyasetine yön veren Belediyelerde yaşanması beklenen hareketlilik çerçevesinde adaylar tüm siyasi partilerde belli olacak. En çok merak edilen partiler arasında yer alan CHP’nin Defne, Arsuz ve Samandağ adaylarının kim olacağı en geç 15 Ocak günü belli olacak. Siyasi çevrelerde yükselen bazı seslere bakılırsa, adayların 4 Ocak günü gerçekleştirilmesi beklenen PM toplantısı sonrasında açıklanması da muhtemel.

31 Mart 2019’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 530 belediye başkan adayını belirleyen CHP, 4 Ocak’taki Parti Meclisi toplantısında ‘5. Grup’ adaylarını açıklayacak. Toplantıda, aralarında Hatay ilçelerinin de bulunduğu çok sayıda adayın ilan edilmesi bekleniyor.

CHP yönetimi, 4 Ocak’taki toplantının ardından 15 Ocak tarihine kadar Parti Meclisini bir ya da iki kez daha toplayarak adaylarının tamamına yakınını açıklaması bekleniyor.

3 İLÇE DE HEYECAN BÜYÜK

Hatay CHP’de sonucu merak edilen 3 ilçe Defne, Arsuz ve Samandağ’da kimlerin aday gösterileceği ve hangi yöntemle gösterilecekleri en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

CHP Genel Merkezinin bu üç ilçede adaylarını hangi yöntemlerle belirleyeceği henüz belli değil. Ancak yaşanan gecikme nedeniyle her üç ilçede de genel merkez ataması yapılması bekleniyor.

Edinilen bilgiler arasında ise adayların 4 Ocak günü yapılacak olan PM toplantısında açıklanmaması halinde bir sonra ki toplantı olan 15 Ocak günü açıklanacağı yönünde. CHP Genel Merkezi 15 Ocak öncesinde de bir adet PM toplantısı daha yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube