80. yıl anısına 80 metrelik künefe

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay’ın anavatana katılışının 80. yıldönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Künefe Şöleni, bu yıl da büyük ilgi duydu.

Kutlu zaferin 80. yılına özel 80 metre uzunluğunda yapılan künefe, Atatürk Park’ında sergilendi. Kentle bütünleşmiş leziz tatlı künefenin ilk şerbetini, Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş döktü.

HUZURUMUZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, etkinlikte yaptığı konuşmasında, Hatay’ın ana vatana katılışının yıl dönümü dolayısıyla yapılan etkinliklerin künefeyle taçlandırıldığını söyledi.

Her yıl künefenin uzunluğunun bir metre uzadığını ve bu yıl da 80 metreye ulaştığını aktaran Savaş, “Rabb’im dünya var oldukça bu coğrafyayı Türk yurdu olmaya devam ettirsin ve biz de burada huzurlu bir şekilde yaşamaya devam edelim. Bu temennimizin yerine gelebilmesi için yurdumuza ve şehrimize sahip çıkmamız lazım. Bu bağlamda hep birlikte şehrimize sahip çıkacağız. Hatay dünya döndükçe Türk yurdu olmaya devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube