9 ayda 4 bin 310 kişi işe yerleştirildi!

HABER MERKEZİ

2018 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında yapıldı.

Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Tetikoğlu’nun yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Veysel Eren, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkan Vekili Mehmet Ali Yapar ile kurum İl müdürleri katıldı.

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2018 yılı 4. Çeyrek dönem faaliyetleri kapsamında yapılan bilgilendirmede “İlimizde işe yerleştirilen kişi sayısı 2018 yılı Ocak ve Eylül ayları arasında 4,310 kişi olarak gerçekleşmiştir. Açılan Meslek Edindirme Kurs sayısı 1.064 olmuş, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi çerçevesinde açılan 22 programda 468 kişi sertifika almış ve engelli vatandaşlarımızdan 47 engelli vatandaşımız işe yerleştirilerek iş hayatına katılımları sağlanmıştır” denildi.

Gerçekleştirilen toplantı; 07-08 Kasım 2018 tarihleri arasında Hatay MKÜ’de gerçekleştirilecek olan 11. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı ile Kariyer Günleri hakkındaki hususların değerlendirilmesinin ardından diğer gündem maddelerinin ele alınması ile son buldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube