Üniversiteler arası boks şampiyonası Hatay’da

SPOR SERVİSİ

Üniversiteler arası büyükler Türkiye boks şampiyonası Hatay’da yapılacak.

Hatay ili Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener ‘in özverili çalışmaları ve çabaları sonrasında Hatay’a verilen Türkiye boks şampiyonası ile Hatay’da büyük bir heyecan başladı.

Şampiyona öncesi;  Hatay ili Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener,  oluşturduğu teknik heyette yer alan Hatay Bölgesinin Türkiye Boks Federasyonunda görevli uluslar arası boks hakemi Abdurrahman Çokbenli ve İskenderun Boks Antrenörü Hasan Erdener ile birlikte MKÜ Boks takımının antrenmanlarını yerinde izlediler. Hatay ili Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener ve beraberindeki heyet, MKÜ Mücadele Spor Toplulukları Başkanı Yardımcı Doç. Engin Gezer,  Yardımcı Doç. Burhan Çumralıgil ve MKÜ Boks takımı antrenörü Erkan Yılmazbaş ile turnuvanın akışı ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Görüşmede, Hatay’da yapılacak olan “Üniversiteler arası Türkiye Boks Şampiyonasının” idari ve teknik konuları en ince detayına kadar masaya yatırıldı. MKÜ yerleşkesinde bulunan boks antrenman salonunda başarı elde edebilmek adına çalışmalarına aralıksız devam eden sporcular, maç gününü sabırsızlıkla ve heyecanla beklemeye başladılar.

MKÜ Mücadele Spor Toplulukları Başkanı Yar. Doç. Engin Gezer yaptığı açıklamada, “Üniversiteler arası Büyükler Boks Şampiyonasının Hatay ilinde olması demek boksun bölgemizde hızla merhale kaydetmesi demektir. Turnuvaya idari ve teknik açıdan MKÜ olarak hazırız. İlimize gelecek olan misafirlerimize en iyi ev sahipliği yapacağız “ dedi

Hatay Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener yaptığı açıklamada, Hatay’da Boks sporunun son beş ay içerisinde hızla yükselişe geçtiğine dikkat çekerek,  “Kısa dönem önce İl temsilciliği tarafıma tevdi edildiğinde Hatay’ın geçmiş parlak boks görüntüsü yok denecek kadar azdı. Hatay kamuoyumuzun yakın takip ettiği gibi Hatay boksu yeniden ilimizde canlanmaya başladı. Yaklaşık her ay Türkiye’nin değişik vilayetlerinde değişik kategorilerde yapılan boks turnuvalarına katıldık. Önemli olan Hatay Boksunun ayağa kalkmasıydı. Fahri temsilcilerimiz ve ilçelerde bulunan antrenörlerimizin gayretleri çalışmalarımıza ayrı bir hız kattı. Hatay bölgesinin bundan böyle boks sporunda gerekli yerlere gelmesi için mücadelem devam edecek” dedi.

 

Türkiye Üniversiteler arası Büyükler Şampiyonasında Hatay İlini Temsil Edecek MKÜ Boks Takımı şu isimlerden oluştu: “ANRENÖR; Erkan Yılmazbaş, Sporcular; 49 kğ Harun Kaçar, 52 kğ Fuat Tanrıkulu,  69 kğ Muhammet Sürücü,  75 kğ Mehmet İrehan ve +91 kğ Murat Akarsu.” 

Facebook Yorumlar