Açılış açık hava mitingine dönüştü

BÜLENT KAVUK

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven’in seçim çalışmalarını planlayacağı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı adeta açık hava mitingine dönüştü. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın katılımıyla, Arsuz’un hoşgörü, misafirperverlik ve paylaşma kültürünü yansıtan birlik ve beraberlik kahvaltısının ardından,  TCDD Kampı Karşısı’nda gerçekleşen açılışta Arsuzlular 31 Mart seçimlerinde Arsuz’a baharı getirmek için kenetlendi.

Arsuz’da Asaf Güven’e her geçen gün çığ gibi büyüyen ilgiyi ortaya koyan açılışa, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yanısıra, Hatay Milletvekili Suzan Şahin,  CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, İyi Parti Arsuz İlçe Bakanı Kamil Kubat, Arsuz Belediye Başkan aday adayları, CHP Milletvekili aday adayları Riyat Kırmızıoğlu ve Sonay Aykut, muhtarlar, STK temsilcileri, kanaat önderleri, meclis üyeleri ve adayları, partililer katıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında Asaf Güven’e en güzel destek ise eşi Behice Güven’den geldi. Geçirdiği trafik kazası sonucu uzun süredir tedavi gören Behice Güven, kol değnekleri ile katıldığı açılışta, elinde CHP bayrağı ile eşi Asaf Güven’i bu önemli açılışta yalnız bırakmadı.

‘Efsane Başkan’ sloganlarının yükseldiği Arsuz’da, konuşmasına kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek başlayan CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven, “Sevgili Arsuz Halkı, Arsuz sevdalıları hepiniz Seçim Koordinasyon Merkezi’mizin açılışına hoşgeldiniz. Arsuz’u beş yıl için güvenle teslim edebileceğiniz bir seçime doğru ilerliyoruz. Bu seçimde Arsuz’u, beş yıllık plan ve projelerle çağdaş bir kent haline getirecek bir idareye teslim edeceksiniz.  Biliyoruz ki; Arsuz Türkiye’nin hatta dünyanın önemli tarım, turizm merkezlerinden bir tanesidir. Geçmişte de böyleydi bundan sonrada böyle olacak. Sizin, bizlere sevginiz, güveniniz ve desteğiniz devam ettiği sürece, sizlerle birlikte Arsuz’a yapacağımız yatırımlarla ilçemizi büyüyen ve geleceğe güvenle bakan bir kent haline getireceğimize sizlere söz veriyorum. İnanıyorum ki; birlikte aşamayacağımız hiçbir şey yok. Şubat ayının bu soğuk ve yağışlı son gününde bana destek vermeye geldiniz. Hepinize çok teşekkür ederim. Bu şunu gösteriyor; Martın sonu Arsuz’da bahar… Sizinle aramızda güçlü bir gönül bağı olduğuna ve bu bağın gittikçe kuvvetlenip, güçleneceğine yürekten inanıyorum. Hep beraber, küçüğü büyüğü, yaşlısı genciyle omuz omuza vererek Arsuz için, geleceğimiz için çalışacağız. Bu konuda oldukça iddialı ve inançlıyız” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube