Aday adaylarına eşit mesafedeyim!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’da ilçe Belediye Başkanlarını belirleme sürecinde etkin olacağı söylemlerine yönelik yaptığı açıklamada net mesajlar verdi.

Başkan Savaş; “Bütün belediye başkanlarına ve aday adayı arkadaşlarıma şahsım olarak eşit derecede yakınım. Hepsi bu ailenin bir ferdidir. Bu ailenin ferdi olan arkadaşlarımızın da kendi partilerinde bir yerlere gelmek istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Adaletli bir seçim istiyoruz. Adaletli, objektif ve herkese eşit yaklaşan bir seçim olmasını istiyoruz.  Bu seçim tabi ki Genel Merkezimizin, PM, MYK ve Genel Başkanımızın aldığı kararlar doğrultusunda olacaktır” dedi.

31 MART’TA DAHA GÜÇLÜ BİR HATAY

Lütfü Savaş’ın dikkat çektiği diğer hususlar ise şöyle: “AKP’nin 17 yıllık iktidarında Hatay hizmetten yoksul bırakıldı.  Mevcut iktidar Hatay’ın hepsini hatta %80 oyu olan ilçeleri bile pas geçmiştir. Yerelde çok başarılı olmak zorundayız. Büyükşehirde Meclis üyeliği konusunda kararları alabilmek için daha güçlü olmalıyız. Daha güçlü olmak için de birbirimize daha fazla sarılmalıyız. Daha güçlü bir şekilde iktidar olmamız gerekmektedir. Bize daha fazla ilçede belediye başkanı kazanmalıyız, her ilçede de en az bir meclis üyesi kazanmalıyız. Bu nedenle kimsenin küsmeye lüksü yoktur. Bütünlüğümüzü bozmadan önümüzdeki sürece herkesin katkı sunması gerekmektedir. Biz ne kadar geniş katılımlı bir seçim olursa o kadar iyi diyoruz ve ipi göğüsleyen arkadaşımız ile yol alamaya gayret ederek birlik ve beraberlik içinde Büyükşehir’i ve ilçeleri kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Kişi odaklı değil proje odaklı, gelecek odaklı vizyonel konuşmalıyız. Birliğimiz, bütünlüğümüz. Beraberliğimiz daim olsun. İnşallah 31 Mart’tan sonra da daha güçlü bir Hatay temenni ediyorum.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube