Ağaçlarımıza dokunmayın!

Cumhuriyet Alanından Vali Ürgen alanına kadar uzanan yaklaşık 500 metrelik cadde boyunca hatırlanacağı üzere 2011 yılında çok sayıda ağaç sökülmüş ve ‘Prestij Cadde’ adı altında ki Atatürk caddesi adeta kel bırakılmıştı. 2011 yılında başlatılan operasyona devam eden yetkililer, bu kez cadde üzerinde ki sağlı sollu onlarca ağacı sökeceklerini açıkladılar..

GÜLŞAH DÖNMEZ

2011 yılında Atatürk caddesini hedef tahtasına oturtan siyasetçiler o tarihte Atatürk caddesinde ki Palmiye ağaçlarını sökmekle işe başladı. Çift yön, tek yön derken son birkaç yıl içinde birçok operasyona tabi tutulan Antakya’nın kalbi sayılacak cadde için Hatay Büyükşehir Belediyesinin yapmayı hedeflediği yeni operasyona vatandaşlar tepkili.

Atatürk Caddesi kaldırımlarında sağlı sollu mevcut ağaçların oradan sökülüp bir başka yere ekileceğini duyuran Belediye ilgili birimlerine ‘Yapmayın’ şeklinde seslenen cadde sakinleri ve Antakyalılar, “Yetişmiş ağaçları ne diye söküp bir başka yere ekiyorsunuz? Bulundukları yerde zaten varlar. Ne yapmaya çalışılıyor?’ tepkisinde bulundular.

Hatırlanacağı üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı “HBB Ana Hizmet Binası ile Vali Ürgen Alanı arasında kalan bölgede sağlı sollu bulunan ağaçlar, başka alanlarda kullanılmak üzere sökülecek. Atatürk Caddesindeki çalışmaların akabinde, caddenin yeni görüntüsüyle uyumlu; Hatay iklimine uygun yeni ağaçlar dikilecek” açıklamasında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube