‘Ahmaklar Diyarı’ Samandağ’da sahnelenecek

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı ve Yusuf Recepoğlu’nun yazıp yönettiği  “Ahmaklar Diyarı” adlı tiyatro oyununu 11 Kasım 2018 Pazar günü saat 15.00’de Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı salonunda gerçekleşecek.

Samandağ Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan gösteride tiyatro oyunun yanı sıra müzik ve şiir dinletisi sunulacak.

Hatay Yenigün tiyatro Topluluğu’nun yönetmeni Yusuf Recepoğlu yaptığı açıklamada; “Tiyatrodaki amacımız çocuklara ve gençler tiyatroyu sevdirmek, katmak. Çünkü, tiyatro sanatı özellikle çocukların iç dünyalarının açığa çıkmasını sağlıyor, farklı görüp, farklı duyup ve farklı algılamalarını sağlıyor ve her çocuk bir sanat denizinde yüzmeli tiyatro gösterimize tüm halkımız davetli olup giriş ücretsizdir” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Fikret Özçelik yaptığı açıklamada; “Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde kültür sanat çalışmalarına desteklerimizi sürdürüyoruz. Tiyatro gösterimi ücretsiz olup bütün halkımız davetlidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube