AK Kadınlar Down Sendromlu çocukları ziyaret etti

GÜLŞAH DÖNMEZ

AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı,  31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesinde çalışmaları kapsamında gittikleri yerlerde bölge esnafları ve vatandaşların yanı sıra, evlere de ziyaretlerde bulunuyor.

İskenderun İlçesi’ne giderek bir takım ziyaretlerde bulunan AK kadınlar, İskenderun Belediyesi tarafında geçtiğimiz yıllarda ilçeye yaptırılan Down Sendromlu çocuklar için sahil alanında oluşturulan Down Cafe’yi de ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarete, AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, AK Parti İskenderun İlçe Başkan Vekili Pakize Ulutaş, AK Parti Kadın Kolları İskenderun İlçe Başkanı Gül Nalcı ile AK Parti Hatay Teşkilât Başkanı Ayşe Dağlı, Engelsiz Yaşam Derneği Feray Dingil ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplumsal farkındalığı güçlendirmek için Down Cafe projesini hayata geçiren İskenderun Belediyesine teşekkür eden AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök: “Toplumumuzun down sendromlu çocuklarımıza gereken değeri vermesini istiyoruz. Sosyal alanlarda gördükleri zaman down sendromlu çocuklarımıza acıyarak bakmasınlar, onları olduğu gibi kabul etsinler. Down sendromu bir rahatsızlık ya da hastalık değil bir farklılıktır. Onları bu projeyle sosyal hayata kazandıran İskenderun Belediyesine teşekkür eder, bu tür farkındalık yaratıcı projelerin devam etmesini temenni ederim.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube