AK Parti’de adaylık yarışı!

AA

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, “Hatay’da 15 ilçe ve büyükşehir için toplam 134 aday adayımız var. Bu büyük bir başarı ve teveccüh. Temayül yoklaması çok başarılı bir organizasyon ile gerçekleştirildi.” dedi.

AK Parti’de cuma günü sona eren aday adaylığı müracaatının ardından Hatay İl Başkanlığınca yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla temayül yoklaması yapıldı.

Antakya Spor Salonunda düzenlenen temayül yoklamasında kayıt yaptırıp kimliklerini alan teşkilat mensupları, dijital sistemde oy kullanılan kabinlerde en fazla 3 aday için tercihlerini belirtti.

İl Başkanı Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temayül yoklamasına büyük bir katılımın olduğunu söyledi.

Güler, temayül yoklamasına genel merkezden AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve Kadın Kolları MKYK Üyesi Dilek Kaya’nın katılım gösterdiğini belirtti.

Aday adaylarına başarılar dileyen Güler, şunları kaydetti:

“Türkiye’de 18 yıldır iktidar olan AK Parti’ye teveccüh hamd olsun devam ediyor. Hatay’da 15 ilçe ve büyükşehir için toplam 134 aday adayımız var. Bu büyük bir başarı ve teveccüh. Temayül yoklaması çok başarılı bir organizasyon ile gerçekleştirildi. AK Parti büyük bir ailedir ve milletin partisidir. Başvurularının yoğun olması AK Parti’nin başarılı olduğunun göstermesi açısından önemli bir kriter olarak görüyoruz. Bugün 3 bine yakın teşkilat mensubumuz, il yönetimi ile birlikte tamamı temayülde yaşadıkları ilçede kimleri belediye başkanı olarak görmek istedikleri yönünde kanaatlerini bildirdiler. Büyükşehir belediyesi için kimleri görmek istediği ile alakalı kanaatlerini bildirdiler.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube