Akademi Hastanesi’nden örnek bir girişim!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay’ın saygın sağlık kuruluşu olan Akademi Hastanesi Altınözü ilçesine bağlı Toprakhisar Mahallesi’nde bulunan Toprakhisar İlkokulu’nun onarımına katkıda bulundu.

Akademi Hastanesi yönetimi tadilatı yapılan okulu ziyaret etti.

Ziyarete Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Akademi Hastanesi Başhekimi Salih Vural, Akademi Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karasu, İdari İşler Müdürü Servet Ateş ve Akademi Hastanesi Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Arzu Boyacıoğlu katıldı.

Heyeti Toprakhisar Mahallesi Muhtarı Alamettin Duran ve Toprakhisar İlkokulu Müdürü Ahmet Özbek karşıladı. Heyet, Akademi Hastanesi katkılarıyla tadilat gören yerleri inceledi. Ardından Okul Müdürü Ahmet Özbek katılımcılara sinevizyon gösterimi eşliğinde okulda yapılan çalışmaları anlattı.

Okulda engelli tuvaletinin olmadığını ifade eden Özbek, Akademi Hastanesi’ne konuya gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti.

Burada konuşan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Akademi Hastanesi’ne sosyal sorumluluk projelerine katkısından dolayı teşekkür ediyorum. Bu işin maddi boyutundan ziyade sorumluluk boyutu daha önemli. Okulların tatil olduğu dönemde yapılması da çok önemlidir. Toprakhisar doğru bir tercih oldu. Okulumuzun ihtiyaçları bir nebze olsun giderildi. Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyor, okulumuza ve öğrencilere hizmetin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

VURAL: ÖĞRENCİLERE VE HALKA HAYIRLI OLSUN

Akademi Hastanesi Başhekimi Salih Vural yaptığı konuşmada, “Akademi Hastanesi olarak burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Altınözü ilçemiz il merkezine yakın ama uzak duruyor. Savaştan etkilendiği için bizim açımızdan öncelikliydi. Kaymakam ve Başkan ile görüştük. Eğitime katkı anlamında bu projede yer aldık. İnanıyorum ki faydalı bir işe imza atmışızdır. Öğrencilerimiz için daha kaliteli bir okul oluşturmayı hedefledik. Öğrencilere ve ilçe halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube