Akılcı bir proje ile cazibe merkezi olabilir!

ALİ YOLCU

Şehir merkezinin orta yerinde kalan ve eski sanayi sitesi olarak bilinen alan dâhil olmak üzere eski Otogar ve Sebze Meyve halini de içine alarak tasarlanan projenin son durumu ile ilgili bilgi verilmemesi vatandaşları şaşırtıyor.

Konuya ilişkin konuşan vatandaşlar ve sanayi sitesinde kalan esnaf, projenin gündeme düştüğü ilk günden bu yana neredeyse üzerinden 10 yıl geçtiğini hatırlatarak konunun gündemden düştüğüne dikkat çektiler.

Hal ve Otogar esnafı hariç olmak üzere sanayi sitesi olarak adlandırılan bölgede farklı meslek dallarında iştigal eden yaklaşık 500 esnaf bulunduğunu aktaran vatandaşlar ve sanayi sitesi esnafı, projenin adaletli olamayacağı şüphesiyle dönemin Antakya Belediyesi yönetime uygulanacak proje ile ret verildiğini söylediler.

500 ESNAF VAR

500 esnafın yüzde 1’i hariç tamamının projeye ret verdiklerini hatırlatan esnaf, “Hatay Büyükşehir Belediyesi göreve geldikten sonra bize yeni bir proje sunulmadı. Yeni bir proje sunulur ve mağdur olma duygumuz ortadan kaldırılırsa elbette yeni projeye evet diyebiliriz. Tek koşulumuz önceden bize de sorulması” dediler.

Vatandaşlar ise tam kentin ortasında eski püskü dükkânlardan oluşan herhangi bir plan veya düzene tabi olmadan faaliyet yürüten esnafın da aslında bulundukları yerden memnun olmadıklarını öne sürerek şunları söylediler: “Biz Antakya’nı tam orta yerinde yer alan bu sorunun ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Esnafında bizimle aynı fikirde olduğunu biliyoruz. Kent merkezinde yer alan bu genişçe alana akılcı bir proje yapılırsa buraları cazibe merkezi olabilir” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube