Akıllı bir AK Parti HBB’de..

31 Mart yerel seçimlerine doğru hızlı adımlarla giderken en çok merak edilen konu AK Parti de Büyükşehir Belediye adayı kimin olacağı yönünde…

CHP’de oklar Lütfü Savaş’ı gösteriyor ama siyasette 1 saat bile çok uzun bir zaman. İbre sağı gösterirken bir bakıyorsunuz sola dönmüş. Lütfü Savaş CHP ‘Adayı değildir’ demiyorum ama Siyaset ‘saatte dahi değişkenlik gösteren bir şeydir’ diyorum…

Ve netice itibariyle Hikmet Hatunoğlu CHP Antakya adayı olarak açıklandı.

Hatunoğlu’nu kim istiyordu?

Veya önemlisi kim istemiyordu?

Bu soruların yanıtı ben de saklı. Ancak ortalığı bulandırmak istemiyorum ama çok önemli bir ismin bu yönde ki talebi dikkatte alınmadı CHP merkezinde.

CHP’ de galiba bir şeyler değişiyor gibi ama biraz daha beklemek gerekiyor.

*

Öte taraftan CHP PM toplantısında, Defne ile ilgili Aday belirleme yönteminin açıklanması bekleniyordu. O da olmadı. Herkesin heyecanla beklediği bu yöntem ile ilgili birkaç gün daha beklemek lazım. Ancak benim edindiğim bilgi Üye çapında bir Ön seçim!

Yani,

Yani; Halk oylaması denen ve CHP Tüzüğünde yer almayan o yöntem olmayacak!

Zaten Genel Başkan yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı günler önce ‘CHP tüzüğünde olmayan bir yöntemi uygulayamayız’ demişti.

Dönelim AK Partiye; AK Partinin kimi aday göstereceği inanın Hatay’da seçimi alıp almamasıyla direkt ilgilidir. Çıkabileceği iyi bir aday ile AK Partinin Hatay’da CHP’ye fark atabileceğini düşünüyorum. CHP’nin kendi içinde ki dargınlıkları, kırgınlıkları akıllı bir AK Partiyi Hatay Büyükşehir Belediyesine taşıyabilir. Bunu tabi sadece ben değil aklı başında ki herkes biliyor. Çünkü CHP’nin malum üç ilçe dışında diğer hiçbir ilçede şansı yok. Bu tablonun bir tık daha güçlendirilmesi halinde HBB AK Partiye geçer. Tabi az önce de sözünü ettiğim gibi doğru aday burada çok önemli. Tanınmış sürpriz bir isimden söz ediliyor. Bilinen İskenderunlu bir işadamı.. İkna edilebilir mi bilmiyorum ama olmazsa yeşil ışık Bekir Altan için yanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube