Alanya’da Hatay ürünleri tanıtıldı!

ALİ YOLCU

Alanya’da faaliyet gösteren ‘Alanya Hataylılar Derneği’ kurulduğu ilk ayında birinci etkinliğini yaptı. Alanya’da yaşayan yabancı uyruklu kişiler tarafından her yıl oluşturulan ve bir gün süren ‘NOEL Pazarı’ etkinliklerinde boy gösteren Alanya Hataylılar Derneği Hatay’a dair yerel ürünleri Pazar da sergiledi. Aralarında Alman, Rus, İngilizlerin de bulunduğu yüzlerce yabancı tarafından ilgiyle karşılanan Hatay standına Hatay Büyükşehir Belediyesi de katkı sağladı. Dernek ilgilerine Hatay’ı tanıtan Broşür, Afiş ve Kitapçık desteği veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ilimizin tanıtımı için her noktada bulunmaya özen gösteriyoruz’ dedi.

Alanya Hataylılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alkan ise amaçlarının Hatay’ın yerel ürünlerini tanıtmak ve yabancıların Hatay’a olan ilgisini büyütmek olduğunu söyledi.

Bir günlük fuar türü etkinlikte Hatay’a özgü ürünler zeytin ve zeytinyağı, Künefe, Kömbe, Nar Ekşisi, Gar Sabunu, Katlı ekmek gibi gıdalar yabancılarla buluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube