Alkol servisi olmayınca turist gelmiyor!

Antakya Gastronomi Evin de alkol servisi yapılamadığı için bir defa gelen turistin bir kere daha gelmediğini söyleyen Lütfü Savaş, “Ulu Cami arka taraflarının turizm bölgesi ilan edilmesiyle birlikte bu sorun ortadan kalkar. Valimiz Sayın Doğan’la aynı fikirdeyiz. O da bu sorunun çözümü için tutucu bir tavır sergilemiyor. Herkesin fikrine saygılı” dedi.

BÜLENT KAVUK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Gastronomi Evini ziyaret eden yabancı turistlerin Gastronomi Evinde alkol verilemediği için bir kez daha gelmediğini ve bunun bir kayıp olduğunu söyledi.

Antakya Gastronomi Evi bünyesinde civarda ki bir okula yakın olduğu için içki servisi yapılamadığını hatırlatan Lütfü Savaş, “Gastronomi Evine gelen bir Alman, bir Fransız Antakya’nın muhteşem yemekleri karşısında büyüleniyor. Bir kadeh de şarap içmek istiyor. Onun bu talebini yerine getiremeyince o kişi bir kez daha gelmiyor. Gastronomi Evini biz orada tanıtım amacıyla açmışız. Bizim için çok dert değil. Ancak orada birçok işletme var. Onlarda aynı sorunu yaşıyor. Büyük mağduriyet yaşıyorlar. Bölgenin bir an önce turizm bölgesi ilan edilmesi gerekiyor.

Sayın Valimiz Rahmi Doğan’la konu ile ilgili birkaç kez bir araya geldik. Turizm bölgesi ile ilgili aynı fikirdeyiz. Hatay Valisi Rahmi Doğan’da tutucu bir davranış sergilemiyor. Herkesin fikrine saygı duyuyor. Onunda bu konuda çabası var” dedi.

Bu sorunun çözümü için gerekli olan çabanın gösterildiğini belirten Lütfü Savaş, “Belli bir mesafe aldık. Orada ki işletmelere Turizm Belgesi verildiğinde yabancı uyruklu turistler ya da bizim vatandaşlarımıza servis yapılabilecek. Böylelikle mağduriyet giderilecek” ifadesinde bulundu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube