Altınözü ilçesi ağaç bakımdan oldukça zengin bir ilçe!

BÜLENT KAVUK

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” dolayısıyla Kamberli İlk/Ortaokulunda düzenlenen etkinliğe katıldı.

Programa Kaymakam Bülent Uygur’un yanısıra Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Özgür Özen, kurum müdürleri STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinliklerde bir konuşma yapan Kaymakam Bülent Uygur; “Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsurudur. Birçok canlı türünün doğal yaşam alanını oluşturan, erozyon oluşumuna ve sellere engel olan ormanlar, dünya nüfusunun hızla artması ve sanayileşmenin olumsuz etkisiyle hızla yok olmaktadır. Bu durumun bilincinde olan bizler, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak mecburiyetindeyiz. Altınözü ilçemiz ağaç bakımdan oldukça zengin bir ilçemizdir. Bu etkinlik sayesinde bu kültürü yaşatma amacıyla bu programa düzenledik. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinlik, günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiir ve oratoryo gösterisiyle devam etti. Etkinlik sonunda Kaymakam Bülent Uygur ve protokol üyeleri öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube