Altınözü’nde kütüphane açıldı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Kaymakamlığın, Belediyenin ve Danimarka Mülteci Konseyi işbirliğiyle Altınözü Belediyesi Kültür Kitap Cafe ve Restaurant’ta yapımı tamamlanan İlçe Halk Kütüphanesinin açılışı yapıldı. Açılış programına; Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Danimarka Mülteci Konseyi Hatay Bölge Müdürü Fatma Chehidi, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphane hakkında bilgi veren Kaymakam Bülent Uygur, “İlçemizde mevcut bulunan Halk Kütüphanesinin fiziki yeterliği bulunmadığından Altınözü Belediye tarafından yapılan Kültür Cafe ve Restaurant binasında fiziki durumu iyi ve öğrencilerimizin ders çalışabileceği bir alana taşınmasına karar verdik. Bugün burada Danimarka Mülteci Konseyi tarafından finanse edilen İlçe Halk Kütüphanesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kütüphanemizde şuan 10 bin kitap ve 5 adet bilgisayar öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. İçerisinde ders çalışma alanları, cafesi bulunan kütüphanede geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha iyi koşullarda kütüphane hizmetinden faydalanacaktır. Değişen, gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçemizde sadece üst ve alt yapı faaliyetlerde değil sosyal ve kültürel faaliyetlerde gelişmektedir. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni ilçe halk kütüphanesi ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Altınözü Belediyesi olarak eğitim alanında ilçemiz gençlerinin daha iyi koşullarda eğitim imkânlarına kavuşmaları noktasında var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. İlçe Halk Kütüphanesi ilçemize hayırlı olsun. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı, kütüphanenin Altınözü İlçemize hayırlı olması temennisinde bulunarak, açılış kurdelesini kesti ve ilçe halk kütüphanesini gezdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube