Altınözü’ne hayran kaldılar

ALİ ATASOY

DAPHNE Bisiklet Festivali kapsamında ülkenin dört bir yanından gelen sporseverler, Altınözü’nü de ziyaret etti. Altınözü Kaymakamlığının ev sahipliğinde öğle yemeğini ilçede yiyen sporseverler daha sonra ilçenin turistik yerlerini gezdi.

Altınözü(ne kadar pedal atarak gelen sporseverlerin ilk durağı Altınözü Kaymakamlığı oldu. Buradan Zeytin Kafe ve Restaurant’a geçen sporseverler burada öğle yemeğini yedikten sonra Tokaçlı Mahallesi’nde bulunan Zeytin Müzesini ziyaret etti. Rehberler tarafından zeytin müzesi ile ilgili bilgilendirilen sporseverler daha sonra, Yunushan Mahallesi’ne geçtiler. Burada kazı çalışmaları devam eden Gelin Dağı ve Roma Nekrepoli’ni ziyaret eden sporseverler, tarihi alanda bol bol fotograf çektirerek günü ölümsüzleştirdiler. Altınözü’nün doğasına ve turistik yerlerine hayran kaldıklarını belirten sporseverler, ilçenin güzellikleri karşısında büyülendiklerini söylediler.

Altınözü’nde ziyaretlerini tamamlayan sporseverler daha sonra geldikleri gibi bisikletleriyle ilçeden ayrılarak Antakya’ya döndüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube