Amaç kazaları en aza indirmek!

ALİ YOLCU

Hizmete açıldığı günden bu yana çok sayıda trafik kazasına ev sahipliği yapan ve yaşanan trafik kazalarında yaralıların yanı sıra yaşamını yitirenlerin bulunmasına rağmen bugüne kadar önlem alınmayan ve ‘ölüm yolu’ olarak anılan Antakya-Samandağ çevre yolunda yeni kazalar olmasın diye trafik çizgileriyle önlem alınmaya çalışıldı.

Yol üzerinde ki silinmiş, yıpranmış çizgileri yeniden çizerek sağa ve sola dönüşleri daha belirgin hale getiren ilgili ekipler, yol kenarında gereken noktalara hız sınırlamasını gösteren levhalara da yenilerini ekledi.

Yapılan bu çalışmalar sonrasında yaşanan trafik kazalarının en aza indirmeyi hedeflediklerini söyleyen yetkililer alınan önlemler yanı sıra sürücülere de büyük görevler düştüğünü hatırlatarak şunları söylediler: “Biz üstümüze düşeni yapıyoruz. Yol üzerinde ki trafik kazalarına neden olabilecek her etkeni ortadan kaldırıyoruz. Ancak bizim aldığımız önlemler yanı sıra polisin yürüttüğü denetim yeterli olmayabilir. Bu nedenle siz değerli sürücülerinde hız sınırı başta olmak üzere diğer trafik kurallarına büyük bir hassasiyet içinde uyması gerekiyor” ifadesinde bulundular.

Fotoğraflarda söz konusu yoldan çekilmiş iki ayrı manzara görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube