Ana kucağından anaokulumuza

Son birkaç yıldır yaygınlaşan okul öncesi eğitimin ne denli yararlı olduğu tartışılamaz.

Okul öncesi eğitim ne kadar yaygınlaşırsa eğitimimiz o denli yol alır. Çok önemli, çok ciddi bir konudur okul öncesi eğitim.

Çocukları yarınlara hazırlamak kolay değildir. Bu önemli konunun ayrımında olan Efes Koleji okul öncesi eğitime çok önem veriyor. Gencecik beyinlere çocuğun öğrenme süresince aktif katılımı sağlayarak açık fikirli, araştıran, sorgulayan, duyarlı, dengeli ve yaratıcı düşünen çocuklar yetiştirmektedir. ‘Her çocuk bir hazinedir. Eğitim bu hazinenin anahtarıdır’ düşüncesini yerleştirmek için çabalıyor.

Öğrencilerimize akıllı tahtayı öğretiyoruz. Çocuk yaşta İngilizce’yi kavratıp öğretiyoruz.

Okulumuz okul öncesi eğitim alanında uyguladığımız etkinliklerden bazıları şunlardır:

Serbest zaman, okuma yazma etkinliği, Türkçe dil etkinliği, bilim etkinliği, oyun, İngilizce, satranç, beden eğitimi, resim, müzik, yaratıcı drama ve rehberliktir.

Okul öncesi eğitim alanında başlıca aktivitelerimiz:

Binicilik, kids yoga, bale, halk oyunları, pişirme aktiviteleri, çevre gezileri, bitki yetiştirme, deneyler ve projelerdir.

Efes Koleji okul öncesi eğitim programında çalışan eğitimcilerimiz sevecen, eğitime sevdalı, çocuk sevgisiyle yoğrulmuş kişilerdir.

Ana kucağından anasınıfımıza gelen öğrencilerimiz ana kucağının sıcaklığını kolaylıkla buluyorlar. Okullarına da sıkı sıkıya sarılıyorlar.

Bunları da okuyabilirsiniz

Ana kucağından anaokulumuza” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube