‘Anguslardan nefes alamıyoruz!’

VEYSEL SAVAŞ

Hatay’da İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderun’a gelen Angus yüklü gemilerden dolayı nefes alınamadığını beraberinde gelen sineklerin de çeşitli hastalıklara yol açabileceğini söyledi.

İskenderun’da bulunan sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri İskenderun Limakport kapısı önünde bir araya gelerek ‘İskenderun’da Anguslardan dolayı nefes alamıyoruz pankartı açtı.

Destek veren kuruluşlar adına konuşan İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İzmir’de boşaltmasına izin verilmeyen Juli Ak gemisinin İskenderun’da boşaltılmasının kafalarda soru işaretleri bıraktığını belirterek, “Büyük ve küçükbaş canlı hayvanları taşıyan gemilerden tahliye işlemleri sırasında kent merkezinde ve limana yakın civar mahallelerde insanların genzini yakan, nefes almayı engelleyen yoğun ve ağır bir koku yayılmakta. Canlı hayvan sevkiyatı sırasında yaşadığımız coğrafyada var olmayan sinek türleri hayvanlarla beraber geldi. Bu da sineklerle beraber bulaşıcı hastalıklara neden olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube