Antakya Belediyesinden ‘sıfır atık’ projesine destek

HABER MERKEZİ

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek olmak için bilgilendirme toplantısı yaptı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında; Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimimiz tarafından proje kapsamında uygulanacak çalışmalar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde doğal kaynakların korunması, atıkların kontrol altına alınarak israfın önlenmesi, atığın azaltılması ve oluşan atıkların kaynağında ayrı ayrı toplanarak dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan ” Sıfır Atık” yaklaşımının önemi anlatıldı. Antakya Belediyesi olarak bizler Sıfır Atık Projesi’ne destek olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube