Antakya-Defne Taraftarlar Derneği birlik çağrısı yaptı

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya-Defne Taraftarlar Derneği Kule Restoranda gerçekleştirdiği dayanışma yemeğinde Hatayspor ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol takımlarına destek çağrısı yaptı.

Gerçekleştirilen dayanışma yemeğine; Antakya Defne Taraftarlar Derneği Başkanı Refik Yetim, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Defne Belediye Başkanvekili Abdulgani Mazmanoğlu, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Derya Altunay, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ramadan Sever, CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar ve Gençlik Kolları ilçe başkanları, Defne İlçesinin tanınmış simalarından Mehmet Güzelyurt, Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol takımı oyuncuları, Hatayspor taraftarlardan sorumlu yönetici Cengiz Kanadlı ve çok sayıda taraftar katıldı.

Dayanışma yemeğinin açılış konuşmasını yapan Antakya Defne taraftarlar Derneği Başkanı Refik Yetim, “Bizler gençlerimizin kötü alışkanlar edinmesini engelleme, gençlerimize sporu sevdirmek için derneğimizi kurduk. Biz dernek olarak takımlarımızı desteklediğimiz müsabakalarda küfür etmeden de tribünde olunabileceğini gösterdik” dedi.

Hatay tribünlerinde birleştirici güç olmak istediklerini vurgulayan Antakya Defne taraftarlar Derneği Başkanı Refik Yetim, “Bizler, tribünlerin bir şehrin tanıtılmasında önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz. Hatay tribünleri tıpkı Türkiye’de yaşayan vatandaşlar gibidir. Bizler bir Türkiye mozaiğinin parçasıyız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube