Antakya ipten döndü!

ALİ YOLCU

2 günden bu yana aralıklarla yağan yağmur Antakya’yı teslim aldı. Kent merkezinde ki birçok tahliye sistemi yağışı karşılamakta yetersiz kalınca caddeler denize döndü. Karayollarına yakın ekin tarlalarında göllenmeler yaşandı. Zaten berbat bir trafiğe sahip olan Antakya yağışla birlikte motorlu araç curcunasına döndü. Trafik ışıkları birçok noktada çalışmadı. Saat 9 dolaylarında yağışın kesilmesiyle birlikte derin bir nefes alan Antakyalılar 3 saat boyunca kâbusu yaşadı.

HATSU ÇALIŞTI AMA

Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışan HATSU tüm imkânlarını seferber etti ancak yapılan tüm girişimler sonuçsuz kalınca Antakya’da yaşanan yağış sonrası vatandaşlar büyük zorluk çekti. Yağışların bir süre daha devam etmesi halinde yaşanacakları tahmin edemediklerini söyleyen vatandaşlar,  “Altyapıya yapılan bunca yatırıma rağmen halen yağışlı havada nefeslerimizi tutuyorsak burada bir sorun var demektir. Yapılan çalışmaların yetersizliği bulunuyor demektir. Aksi halde caddeler nasıl göle dönerdi?” diye sordular.

Bazı vatandaşlar ise HATSU öncesi Antakya’nın durumunu hatırlatarak, “Yapılan çalışmalar yetersiz olabilir ancak önceki dönem Antakya’yı da unutmamak lazım. Saray Caddesi, Uzun Çarşı gibi yerlerle kayıklarla geçiliyordu” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube