Antakya-Samandağ yoluna bi çare!!

Hatay’da trafik kazalarının en çok yaşandığı güzergahların başında gelen Antakya-Samandağ karayolunda ölümlü kazaların artması nedeniyle bir kez daha bu bölgeye önlem alınması çağrısı yapıldı. Antakya-Samandağ karayolunda son yaşanan kazada 11 yaşındaki çocuk otomobilin ezmesi sonucu hayatını kaybetti

VEYSEL SAVAŞ

Hatay’da trafik kazalarının en çok yaşandığı güzergahların başında gelen Antakya-Samandağ karayolunda ölümlü kazaların artması nedeniyle bir kez daha bu bölgeye önlem alınması çağrısında bulundu.

Antakya-Samandağ karayolunda son yaşanan kazada 11 yaşındaki çocuk otomobilin ezmesi sonucu hayatını kaybetti.

Vatandaşlar, gazetemize yaptıkları şikayette, özellikle okula giden gelen öğrenci sayısının çok olduğu bölgede trafik akışının çok yönlü olduğunu ileri sürerek, “Yetkililer daha ne kadar ölümlü kazaların yaşanmasına seyirci kalacak. Şehir her geçen gün büyüyor, bu güzergah artık şehrin içinde kaldı. Hız limiti şehir içi gibi olması gerekiyor. Ama bakıyoruz otomobiller, servisler ve ağır tonajlı araçlar güzergahta otoban hızı yapıyor. Bu da ölümlü kazalara neden oluyor. Son olarak da 11 yaşındaki bir evladımızı kaybettik. Allah ailesine sabır versin. Ama yetkililerde buna bir çare bulsun, başka canlar ölmesin. Kazalar yaşanmasın” diye konuştular.

Çevre sakinleri güzergahta denetimlerin sıklaştırılmasını isteyerek, sinyalizasyon tertibatı konulması ile görevli ekiplerin gün boyu cadde üzerinde bulunması gerektiğine dikkati çektiler.

SON KAZADA 11 YAŞINDAKİ ÇOCUK OTOMOBİLİN ALTINDA KALDI

Hatay’da aşırı hızlı olduğu iddia edilen bir sürücü önce refüje çarptı ardından da yol kenarında bekleyen bir çocuğu ezdi. Otomobilin altında kalan küçük çocuk kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

Olay, Antakya-Samandağ Karayolu Güneysöğüt mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre aşırı hızlı olduğu belirtilen otomobilin, direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu refüje çarptı. Direksiyonu tekrar kendi şeridine kırmaya çalışan sürücü ardından yol kenarında bekleyen 11 yaşındaki Ahmet Artar’ı ezdi. Kazada otomobilin altında kalan Ahmet Artar ağır yaralanırken küçük çocuk kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra kaçan sürücü, polis ekiplerince yakalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube