Antakya ve Defne aynı sorunu yaşıyor! Otopark sayısı çok az!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya ve Defne’de artan araç sayısına rağmen, otopark olmayışı nedeniyle, araçlar ana cadde üzerinde park etmek zorunda kalıyorlar.

Araç sürücüleri gazetemize yaptıkları açıklamada, artış gösteren araç sayısına rağmen, otopark olmayışının çok büyük sorun olmaya başladığını bildirdiler.

Ana caddeler üzerine park eden araçların, zaman zaman trafiğin aksamasına neden olduğunu ifade eden vatandaşlarda, “Sokak aralarına da çok sayıda aracın park ettiği görüyoruz. Trafik ekipleri her ne kadar cadde üzerine araç parkını kontrol etmeye çalışsa da, bu önlemlerin sorunun çözümünde yetersiz kaldığı görülüyor. Sürücüler arabalarını park edecek bir yer bulamamaktan şikayet ederken, özellikle trafiğin yoğun seyrettiği cadde ve yollarda park halindeki araçlar trafiğin seyrini aksatıyor” dediler.

Çok sayıda araç sürücüsü bu gidişattan oldukça rahatsızlık duyduğunu ifade ederken Antakya ve Defne’de yeterli sayıda araç parkının olmayışı büyük bir sorun oluşturuyor.

SÜRÜCÜLER DE ŞAŞKIN

Otopark sıkıntısı yaşayan araç sürücüleri arabalarını park edecek yer bulamıyor. Şehir içindeki otoparkların yetersizliğinden yakınan araç sürücüleri, yetkililerden bir an önce bu konunun çözümü için çalışma bekliyor.

İl merkezinde araba park edecek yer bulamayan sürücüler otopark alanlarının yetersizliğinde yakınıyor. Araç sürücüleri araçlarına pek edecek yer bulmak için sokaklarda defalarca tur attıklarını ifade ettiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube