Antakya’dan sonra İskenderun’da da projelerini açıkladı

VEYSEL SAVAŞ

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, İskenderun Cumhur İttifakı Adayı Fatih Tosyalı ile birlikte İskenderun’u şahlandıracak projeleri proje lansmanı ile açıkladılar.

Cumhur İttifakı HBB Başkan Adayı İbrahim Güler , “Fatih Tosyalı ile el ele verip, İskenderun’a değer katacak projeleri birlikte yapacağız. İskenderun her şeyin en güzeline layık. İnanıyoruz, başaracağız” dedi.

Güler, ‘İskenderun’a değer katacak ilk ve en önemli projemiz her ilçede olduğu gibi İskenderun’da da Antakya’dakinin aynısı 1500 kişilik bir Kültür Merkezimiz olacak.’ dedi.

‘Biz İskenderun’da artık yetki ayrımı kalksın istiyoruz diyen Güler, ‘Yıllardır köhnemiş hali ile İskenderun Otogarını yenileyerek çağdaş İskenderun vizyonuna uygun bir görsel kazandıracağız. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Denizciler Mahallesi sakinleri sahilde denize girme noktasında plaj talepleri olmuştu.  Bunu da halkımıza layık hali ile insana yakışır biçimde hayata geçireceğiz.  Gençler bizim geleceğimizin mimarları, gençlere Antakya’daki büyüklük oranında Gençlik Merkezi yapacağız.

‘Biz belediyeciliği milletimiz için, milletimizle birlikte yapacağız ve yaş büyüklerimiz bizlere emeği olan bizleri bu günlere getiren büyüklerimizle Hatay’da ikinci bahar güzel olacak’  sözleri ile konuşmasını sürdüren Güler, “Engelli vatandaşların sosyal, kültürel, sağlık, eğitim ve ekonomik bakımdan desteklenmesi, problemlerin çözümünde rehberlik edilmesi ve her türlü ihtiyaçların karşılanması için Engelliler Hizmet Merkezini hizmete açacağız. Engelli Çocuklar Gelişim Atölyesi; engelli çocuklarımızın sosyal hayata daha kolay adapte olabilmesi, yeteneklerinin farkına varabilmeleri için gelişim atölyemizi faaliyete geçireceğiz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube