Antakya’nın AB standartlarındaki tek parkı!

ALİ YOLCU

Antakya’nın en güzel Parkı olarak göze çarpan 15 Temmuz Milli İrade Parkı vatandaşların büyük beğenisini topluyor. Bisiklet yolu olan tek park olma özeliğini de elinde bulunduran 15 Temmuz Milli İrade Parkı, Antakya Belediyesinin yaptığı rötuşlarla daha da güzelleşiyor.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar AB standartlarında olan parkın yerli yabancı Antakya’ya gelen her turistin de ilgisini çektiğini söylediler.

Belediye ilgili ekiplerinin temizliğine büyük önem verdikleri Park’ta yaya yolları, bisiklet yolu ve çocukların oynayabileceği oyun parkları dâhil hemen hiçbir şey unutulmamış.

Antakya DSİ Parkı olarak ta bilinen Milli İrade Parkının baştan sona kadar revize edilerek muhteşem bir manzaraya sahip olmasını sağlayan Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci ise parkın vatandaşların beğenisini kazandığı için mutlu olduğunu söyledi.

HALK MUTLUYSA BEN DE MUTLUYUM!

“Amacımız Antakyalıları mutlu etmektir” diyen Belediye Başkanı İsmail Kimyeci,  Antakya’nın merkezinde yer alan ve vatandaşların en çok ziyaret ettiği yerlerinden biri olan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nın baştan aşağı revize edilerek adına yakışır bir hale getirildiğini söyledi ve Antakya halkının mutluluğundan kendisinin de büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

16.712 m²’lik alanda yer alan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda bilindiği üzere yaya ve bisiklet yolu, Piknik masaları, Spor aletleri, oyun grupları bank ve oturma grupları gibi detaylarda bulunuyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube