Antakya’nın Abdülcelil’i vefat etti

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya’nın ‘Tek Tek Abdülcelil’i vefat etti.

Kentin maskotu konumundaki Abdülcelil’in ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu. Uzun süredir hasta olan merhumun vefat haberi kentte üzüntüyle karşılandı.

Antakya eşraflarından Eşref Taner Özkaya, üzüntülerini sosyal medyada şöyle paylaşmış;

“Antakyalı olup da “Tek Tek Abdülcelil”i bilmeyenimiz yoktur. Bir şehrin kimliği ve kolektif hafızasına ilişkin pek çok ayırt edici özellik taşıyan bu saftirik hemşehrimiz, Antakya’da bir başka sevilirdi.

Antakya halkı bu zararsız insanı dışlamadı, ötekileştirmedi.. Aksine sahip çıkıp bağrına bastı.. Ona sadece sokak aralarında değil bir fotoğraf stüdyosunda poz verirken, berber koltuğunda sinek kaydı tıraş olurken, esnafla çay içerken, lokantada yemek yerken rastlardık.

Hanım ve çocukları düzensiz trafikten, kötülüklerden kendince kollayan bu temiz yürekli centilmen adam yıllar önce köşesine çekilmiş kendi halinde yaşıyordu..

Bugün “şehrin delisi” dediğimiz güzel varlığı kaybettiğimizi üzülerek öğrendim.. Onunla ilgili tatlı anılar gözlerimin önünde yeniden canlandı adeta..

Bunca gerçek manyak ve tehlikeli psikopatlarla iç içe yaşadığımız ortamda “Tek Tek Abdulcelil” bir melek oldu uçtu gitti.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube