Antakya’nın şampiyonu Defne Belediyespor

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediyesinin festival etkinlikleri kapsamında düzenlediği 35. Erhan Aksay futbol turnuvasında Antakya da final maçı oynandı.

Antakya da Mayıs ayından bu yana 2,5 aydır devam eden ve 46 takımın katıldığı turnuvada finalde dün akşam Defne Belediye spor takımı ile Okan Şahin Dil Kursu takımları karşı karşıya geldi.

HBB Esentepe sahasında oynanan final maçını Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Av. Murat Hayzaran, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, bazı Daire Başkanları davetliler ve Antakyalı sporseverler izledi.

FİNAL MAÇINDA GOL SESİ ÇIKMADI

Defne Belediyesi ile Okan Şahin Dil Kursu takımlarının oynadığı Antakya finali heyecanlı geçerken iki takımda gol atıp şampiyon olmak için yoğun çaba harcadı.

Maça iki takımda dengeli ve kontrollü başladı ve İlk yarı boyunca birçok atak gerçekleştirdi. İlk yarıda iki takımda girdiği pozisyonları değerlendiremeyince devre 0-0 sona erdi.

İkinci yarıya da iki takım yine atak ve güzel futbol oynayarak gol bulmak için yoğun çaba harcadı. Gol için eline geçirdiği fırsatları ikinci yarıda da değerlendiremeyince iki takımın final maçında gol sesi çıkmadı ve maç başladığı gibi 0-0 sona erdi.

ŞAMPİYONU PENALTI ATIŞLARI BELİRLEDİ

Antakya birinciliğini belirleyecek maçta direk penaltı atışlarına geçildi.

Defne Belediye spor takımı penaltı atışları sonrası rakibine 5 – 4 üstünlük sağlayarak Antakya şampiyonu oldu.

Şampiyonluğu kazanan Defne Belediye spor takımına şampiyonluk kupasını HBB Başkan Vekili Murat Hayzaran verirken, ikinci olan Okan Şahin Dil Kursu takımına da kupasını ve çiçeğini Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel verdi.

Centilmence geçen maç sonrası Antakyalı sporseverler iki takımı da alkışladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube