Araç sayısı artıyor, otopark sayısı artmıyor!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya’da ciddi anlamda oto park sıkıntısı yaşanıyor. Araç sayısı artıyor, ama otopark sayısı artmıyor.

Bankalar Caddesi ve Haraparası Mahallesi’nde yayaların yürüyebilmesi için neredeyse yol kalmadı. Her taraf araç oto parkı olarak kullanılırken, ‘yasak’ olan yerlere dahi otomobillerin park etmesini kimse engelleyemiyor.

Vatandaşlar, gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslenerek, “Araç sayısı arttığı gibi oto park sayısı da artmalı. İnsanlar otomobilleriyle geldikleri çarşıya park edecek yer de bulmalı. Ücretli veya ücretsiz fark etmez. Yeter ki araçların güvenli park edebilecekleri yeni yerler olmalıdır. Yayaların yürüyüş alanlarına otomobiller park etmemeli, gelişmiş ülkelerde buna asla izin verilmiyor. Öncelik hep yayalardan yanadır. Ama maalesef Hatay’da yetersiz oto parklar yüzünden otomobiller her gördükleri yere park ederek, yayaların haklarını gasp ediyorlar” diye konuştular.

İVEDİLİKLE OTOPARK

Kent merkezinde alışveriş merkezlerinin otoparkı dışında yeni alternatiflerin de olması gerektiği üzerinde duran vatandaşlar, “Yıllardır şehrimizin kanayan yarasına bir türlü neşter vurulmadı. Hep söz verildi ama yapılmadı. Otopark yapmak çok mu zor? Araç trafiğini rahatlatmak istiyorsanız ivedilikle bu şehre otopark kazandırılmalıdır” diye yetkililerin dikkati çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube