Arapça komedi oyunu beğeni topladı!

ALİ YOLCU

MESREH EL HIRRİ tiyatro ekibinin tamamı Arapça çekilmiş ‘EKLİN ŞERBİN MIŞŞIĞIL HERBİN’ komedi dizisi yayınlandığı ilk hafta HRT ekranlarında büyük beğeni topladı.

Yönetmenliğini Ahmet Mansuroğlu’nun yaptığı aralarında Sevcan Rencüzoğlulları, Ümit Yoğun ve Serdar Duman gibi usta tiyatro oyuncularının da bulunduğu dizinin her hafta Cuma günleri saat 21.30’dan itibaren yayına girmesi bekleniyor.

Dizi oyuncularının konuya ilişkin yaptığı açıklamada Arapça dilinin ön plana çıkarılarak çekilen komedi dizisinde amaçlarının diğer televizyon kanallarında yayınlanan yemek programlarını keyifli bir dille eleştirmek olduğunu söylediler.

Bundan sonra ki hedeflerini de açıklayan Tiyatro ekibi, yine diğer televizyon programlarında bir dönem ön plana çıkan Evlilik Programlarını da gündemlerine alacaklarını ve benzer şekilde eleştirel bir dil kullanarak çekimlerinin tamamının Arapça olacağını belirttiler.

Popüler kültürü yeren bunu yaparken aynı zamanda yaşadığı toplumun kültürel değerlerini öne çıkaran bir tiyatro ekibi olmakla tanınan ‘MESREH EL HIRRİ’ önümüzde ki süreçte adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube