Arsuz’un çehresi değişecek!

BÜLENT KAVUK

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven,  İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren, filtre sektörünün öncü kuruluşu Şampiyon Filtre’yi ziyaret etti. CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, belediye meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Asaf Güven’i Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz ve Proje Geliştirme Müdürü Nurettin Yılmaz karşıladı.

İstihdama ve ekonomiye sunduğu katma değerle bölgenin örnek sanayi kuruluşu olan Şampiyon Filtre’nin Arsuzlu yöneticileriyle filtre sektörünü ve ekonomiyi değerlendiren Güven, hayalindeki Arsuz’u anlattıktan sonra, fabrikanın üreten gücü çalışanlarla birlikte öğle yemeği yedi.

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven’e çıkmış olduğu yolda başarılar dileyen Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz, “1985 yılında İskenderun’da kurulan fabrikamız, 90-91 yılında OSB’ye taşındı. 450 çalışanımız var.  88 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl ilk 100 milyonlar grubuna girdik. Her yıl istikrarlı bir büyümeyle çalışmaya devam ediyoruz. Sektörün ilk ARGE Merkezini kurduk. Hatay’ın ikinci Arge merkezi oldu.  Sanayici olarak, üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizin bulunduğu durum ortada. Seçim sürecinden sonra açık bir pencerede daha net kararlar alabileceğimizi düşünüyoruz. Çevlik – Samandağ yolunun açılması ile ilçenin turizm atağı yaşayacağına inanıyoruz. Asaf Beyin de Arsuz’a güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum” dedi.

BABAMIN KARAĞAÇ HASSASİYETİ VAR

Babası Şahap Yılmaz’ın Arsuz’a bağlı Karaağaç Mahallesi ile ilgili çok ciddi hassasiyeti olduğunu anlatan Selma Yılmaz, “Karaağaç’ta İlk liseyi kurmasının ardından, oranın geliştirilmesi konusunda babamın hep proje ve söylemleri vardı. Kardeşimle birlikte O’nun başarı bayrağını daha yukarılara taşırken, bölge ile ilgili bahsettiği projeleri de hayata geçirmeye çalışacağız. Babam vizyonu çok geniş bir insan. Hiçbir zaman iş hayatında kız – erkek ayırımı yapmadı. Ben de fabrikanın en alt kademesinde işe başladım. Hepimizi iş insanı olarak gördü ve çalışanları hiçbir zaman ayırmadı. Bu nedenle kadın yönetici olarak iş hayatında çok zorlanmadım” diyerek, başarıya ulaşmasında babasının rolüne değindi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube