Artık ömrünü tamamladı ama..

ALİ ATASOY

Şehir merkezinde yer alan Antakya Meyve ve Sebze Halinde yer alan komisyoncu büroları ve depolama alanları bulundukları yerde çökmek üzere. Sebze ve meyve halinde faaliyet gösteren tüm komisyoncular bu durumdan şikâyetçi ancak çözümü de yeni hal yerinde görmüyorlar.

Yeni hal kompleksinin Antakya merkezine çok uzak bir yerde olduğunu öne süren komisyoncular, neredeyse Belen mıntıkasında yapılması düşünülen yeni hal kompleksinin ulaşım gideri nedeniyle tüketiciye yaramayacağını belirttiler.

Bu sorunun yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın komisyoncu esnafına daha inşaata başlamadan dükkân satmaya çalıştığını ancak kendilerinin bunu kabul etmediklerini söylediler.

DUYUMLAR DOĞRU İSE SORUN ÇIKAR

“Belediye dükkânları yapar ve satışa sunar bizler de oradan parası ne ise satın alır veya kiralarız. Bunun böyle olması gerekiyor” diyen komisyoncu esnafı, yapılan toplantılarda bunu Lütfü Savaş’a ve belediyenin diğer yetkililerine söylediklerini aktardılar.

An itibariyle bir zorlama varmış gibi bir durum algılamadıklarını aktaran esnaf, “Ancak sağdan soldan duyumlar alıyoruz. Belediye dükkânları esnafa satacakmış. Aksi halde hal kompleks yapılmayacakmış. Duyduklarımız doğru ise büyük sorun çıkar” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube