Artık sırt sırta vermenin zamanı geldi!

Limakport İskenderun Limanı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü, nakliyecilere seslendi

HABER MERKEZİ

Irak ve İran’daki temaslarının ardından Hataylı nakliyecileriyle bir araya gelen Limakport İskenderun Limanı Transit Bölge İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü, körfezde yük trafiğinin artacağına dikkat çekti.

Ramada Otelde gerçekleştirilen programa Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu, Hatay RORO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler, Reyhanlılı nakliye ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren iş adamları ilgi gösterdi.

Limakport İskenderun Limanı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü Bölgede nakliye sektöründe Reyhanlı’nın büyük bir oyuncu olduğuna dikkat çekerek Hürmüz boğazında yaşanan gelişmeler ışığında Ortadoğu bölgesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Limakport İskenderun’un Akdeniz’in son noktası olduğunun altını çizen Genel Müdür Yardımcısı Ünlü “Bölgeye en yakın en büyük limandır. Ortadoğu’da İran’la yaşanan gerilimden ötürü Hürmüz boğazındaki savaş ihtimalinin doğması, navlun maliyetlerini yükseltiyor. Limakport İskenderun maliyet yönünden pek çok limana göre avantaj sağlıyor. Sahamızla teknik kapasitemizle ekibimizle hazırız. Neyimiz eksik, nakliyecimiz. Artık sırt sırta vermenin zamanı geldi” diye konuştu.

Hatay RORO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler de, Limakport’a taşıdıkları sorumluluk bilincinden ötürü teşekkür ederek şunları söyledi: “Hatay nakliyecileri helal ekmeğin peşindedir. Artık nakliye ve lojistik sektöründe Hatay lobisini kuruyor olmamız lazım. 63 tane uluslararası nakliyeciden oluşan Hatay RORO olarak Limakport’un pek çok kolaylığını gördük. Buradaki kolaylıkları hiçbir limanda yaşamadık. Limakport İskenderun limanı Akdeniz’de önümüzdeki yıllarda Hatay’a en çok katkı sağlayan aktörlerden biri olacak. Bağdat’taki ticari potansiyel ile ilgili Mehmet Ünlü beyin sözlerine katılıyorum. Bağdat’ta koşullar her geçen gün iyileşiyor. Irak’ta yapacağımız işbirlikleriyle liman hareketlenecek ve İskenderun’da manifaturacısından lokantacısına kadar herkes bu işten faydalanacak. İskenderun’u ve Limakport’u önemsiyoruz”

AVANTAJ İSKENDERUN’DAN YANA

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu ise İskenderun Limanının, Mersin’den çok farklı olduğuna vurgu yaparak “İskenderun Limanı’nda 24 saatte yükünüzü boşaltabiliyorsunuz, Mersin Limanı’nda ise boşaltma 3-4 günü buluyor. Zaman ve maliyet avantajı İskenderun Limanı’ndan yana. Maliyetler İskenderun’da daha düşük, her şey anahtar teslimi. Bağdat çok önemli bir Pazar, bu oluşumdan ötürü başta Limakport yönetimine ve Mehmet Ünlü beye teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube