Artık vatandaş yemiyor!

VEYSEL SAVAŞ

Hatay, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, belediyeler de asfalt, yol kaldırım taşı değiştirme yarışına girdi.

Hatay’da cadde ve sokaklar yapboz tahtasına döndü. Vatandaşlar, belediyelerin aldatıcı çalışmalarına tepki göstererek, “Seçim yaklaştı, göz boyama çalışmaları başladı. Kaldırım belediyeciliği değil, hizmet belediyeciliği istiyoruz. Kusura bakmayın ama 5 yıl neredeydiniz?” ifadeleriyle artık bu oyuna gelmeyeceklerini ileri sürdüler.

Yerel seçimin yaklaşması üzerine, belediye başkanlarının, kaldırım, yol ve asfalt yenileme çalışmalarına hız vermesi, şehrin şantiyeye dönmesi, vatandaşlar tarafından ‘oy’ avcılığı için yapılan çalışma olarak değerlendiriliyor.

VATANDAŞ SEÇİM ODAKLI ÇALIŞMALARI İNANDIRICI BULMUYOR

Vatandaşlar her seçim döneminde yapılan göz boya çalışmalarından bıktıklarını dile getirerek, asıl hizmetleri 5 yıl boyunca unutanların seçim tarihinin yaklaşmasıyla görevlerini hatırlamalarını etik bulmalarını öne sürdüler.

Bugüne kadar çukurlu yollara, susuzluğa, trafiğe çare bulamayanların kaldırım ve asfalt hizmetleriyle aldatılmaya çalışıldıklarını savunan vatandaşlar, “Bizim gerçek sorunlarımızla ilgilenen bir belediye istiyoruz. Sadece seçim yaklaşırken değil, devamlı halkın derdi ile dertlenen bir belediye istiyoruz. 5 yıl ne yaptınız. Şehirde bir değişim yapabildiniz mi? Rutin hizmetleri bile yapamadınız. Seçim yaklaştıkça hizmet aklınıza geliyor. Artık biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Rant belediyeciliğini görmek istemiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube