Asi Nehri, ‘Asi’ olalı böyle akmadı!

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediyesinin milyonlarca lira harcayarak hem yatak ıslahı hem de Arıtma Tesisi inşa ettiği Asi Nehri gören herkesin beğenisini kazanıyor. Bugüne kadar Asi Nehrinin böyle gür ve böyle temiz aktığını görmediklerini söyleyen vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesine ve Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a Asi Nehri üzerinde yürüttükleri çalışma nedeniyle teşekkür ettiler.

Asi Nehri üzerinde farklı projeler uygulanarak dünya kenti Antakya’ya yakışır bir akarsu yaratılabileceğini söyleyen vatandaşlar, Su Sporları yarışmaları düzenlenebileceğinin altını çizdiler.

BİR TÜRLÜ SONUÇ ALINAMIYORDU

Bilindiği üzere Hatay ili Büyükşehir Belediyesi statüsüne tabi olmadan öncede Antakya Belediyesinin Asi Nehri üzerinde farklı projeler denediğini ancak hiçbirinden bugüne kadar bir netice alınamadığını söylediler.

Son olarak Hatay Büyükşehir Belediyesinin ‘Asi Nehrini Güzelleştirme projesi’ adı altında çalışmalar yaptığını ancak bundan da netice alınmadığını hatırlatan vatandaşlar, “Ne zaman ki Asi Nehri üzerinde Arıtma tesis kuruldu o günden sonra Asi Nehri temiz akmaya başladı” dediler. Asi Nehrinin farklı noktalardan çekilmiş manzaraları görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube