‘Asi Nehri’ni Porsuk Çayı’ndan daha iyi pozisyona getirdik!’

GÜLŞAH DÖNMEZ
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kanal Avrupa’da yayınlanan sunuculuğunu gazeteci Mustafa Tübcel’in üstlendiği ‘Ana Haber Gündem Özel’ adlı programın konuğu oldu.
Gündeme dair önemli konuların masaya yatırıldığı programda Tübcel’in sorularını yanıtlayan Başkan Savaş, “ Hatay’a hoş geldiniz. Hatay, son 7 yıldır Suriye’deki kardeş kavgasından hem psikolojik, hem sosyolojik, hem de ekonomik olarak en fazla etkilenen ve bu etkilerden kurtulmak için de yoğun bir çaba sarf eden bir şehir. Hatay’ımızı Avrupa ile paylaşacağınız için çok teşekkür ederiz” dedi.
Asi Nehri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Asi Nehri yıllardır kanayan bir yaradır. Ve bize bağlı değildir. Ama şuanda Asi Nehri’ni Eskişehir’deki Porsuk Çayı’ndan daha iyi bir pozisyona getirdik. Yakın zamanda ışıklandırmasını da yapacağız. Asi’ye müthiş bir arıtma tesisi yaptık. Dünya’nın 5’inci Avrupa’nın 2’nci Türkiye’nin 1’inci membranlı arıtma tesisi suyu %99,9 arıtıyor” dedi.
Hatay’ın artan nüfusu ve ekonomideki gerilemesinden dolayı yaşanan sıkıntıları paylaşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeterli teşvikin olmadığını da belirterek bu konuda devlet büyüklerinden yardım istediklerini dile getirdi.
Son olarak mart ayında yapılacak seçimler ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş, Suriye’den gelen vatandaşların oy kullanmasının bu seçimde birtakım partiler için fayda sağlayacak olsa da milli açıdan uygun olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube