Asi’yi kirleterek öldürmeyelim

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediyesi mi yoksa Devlet Su İşleri mi Asi Nehrini güzelleştirmeli’ tartışmaları bilindiği üzere yıllar sürdü. Son olarak Asi Nehrinin Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet ağında olmasına karar verildi.

Bu karar sonrası bilindiği üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekipleri Asi Nehrinde birçok çalışma yaptıysa da beklenen randıman alınamadı. Ancak Asi Nehri yine de eski haline göre biraz daha estetik bir manzaraya sahip oldu.

Vatandaşların görüşü bu yönde. Ancak vatandaşların da duyarsızlığı sürüyor. Halen birçok vatandaş ne yazık ki Asi Nehrini kirlilik yatağı olarak görüyor. Bunun önüne geçmek isteyen Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekipleri ise Asi Nehrinin başta kent merkezi olmak üzere birçok noktasına uyarıcı levhalar yerleştirdi.

Canlanan ‘Asi’yi kirleterek öldürmeyelim’ yazılı levhalar vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Kimi vatandaş uyarıcı levhaları doğru ve yerinde görürken kimi vatandaş ise Asi Nehrinin zaten her zaman kirli olduğunu ve halen kimi atık suların halen Nehrin yatağına akıtıldığını savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube