ASKOM toplantısı düzenledi

HABER MERKEZİ

2019 yılına ait 1.Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM)  toplantısı;  Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığının koordinesinde İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Acil sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci , Sağlık Hizmetler-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Esmerligil, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ebru Akçora , 112, Kamu ve Özel Hastanelerinin Başhekim, başhekim yardımcıları ile hastane yöneticileri katıldı.

ASKOM Toplantıları, Acil sağlık hizmetleri yönetmeliğine istinaden il içinde yer alan Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Üniversite Hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak daha hızlı ve etkin Acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılmaktadır.

Bu kapsamda, İl içinde yapılan Ambulans Sevkleri, Hastane Acillerine yapılan müracaatlar, Acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler değerlendirildi, plan ve programlar hazırlanarak tüm katılımcıların görüşleri alınarak toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube