Atatürk Caddesi bu kez tamam gibi!

ALİ YOLCU

2011 yılında ‘trafik rahatlayacak’ gerekçesiyle Antakya’da yer alan birçok cadde gibi tek yön uygulamasına tabi tutulan Atatürk Caddesi hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde yeniden çift yön uygulamasına tabi tutulmuştu.

Yaklaşık 15 gün önce esnafın yoğun talebi üzerine çift yön uygulamasına yeniden başlanan cadde de 15 gün içinde 2. kez değişikliğe gidildi.

Birinci uygulamada yer alan cadde ortasında ki otopark sisteminin trafik akışını önemli ölçüde aksattığını tespit eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bilindiği üzere sitemden vazgeçmiş ve caddeyi bir gidiş ve bir geliş yanlarda otopark olmak üzere 3 ayrı bölümde değerlendirmişti.

Bu uygulamadan da somut bir sonuç alamayan yetkililer son olarak dün sabah saatlerinden itibaren yaşama yeni bir sistem geçirdiler.

Yeni siteme göre Cumhuriyet Alanından Vali Ürgen Alanına kadar çift gidiş ve Vali Ürgen Alanından Cumhuriyet Alanına kadar bir geliş olmak üzere caddeyi 3 ayrı şeride böldüler.

Son uygulana sistemin ise trafik akışın önemli ölçüde rahatlattığı görüldü.

Fotoğraflarda Atatürk Caddesinin 7 yıl önce ki orta refüjlerde ki ağaçlı hali yanı sıra sonra da tek ve çift yöne çevrildiği hallerinden manzaralar görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube